Leczenie boreliozy przy pomocy octu jabłkowego

Borelioza, zwana też chorobą z Lyme od miasta Old Lyme w stanie Connecticut, gdzie ją po raz pierwszy rozpoznano w roku 1975, swoją oficjalną nazwę wywodzi od wywołującej ją bakterii (krętka) Borrelia burgdorferi. Wykazano, że ocet jabłkowy likwiduje jej objawy i zabija wywołujące ją krętki.

Jeleniowate są pierwszymi nosicielami boreliozy i jeśli zakażony kleszcz ugryzie człowieka, bakterie przenoszą się do krwioobiegu człowieka. Na szczęście, większość ukąszeń kleszczy nie prowadzi do boreliozy.

W miejscu ugryzienia kleszcza powstaje mały czerwony obrzęk, który nazywany jest rumieniem przewlekłym. Stanowi on wyraźny objaw zakażenia. Jednak obrzęk powstaje w mniej niż połowie przypadków, co bardzo utrudnia diagnozowanie boreliozy. Nie zawsze też zauważany jest kleszcz, ponieważ może się on sam odczepić. W celu wykrycia przeciwciał na bakterie boreliozy wykonuje się badanie krwi.

Po pierwszym obrzęku w miejscu ugryzienia przez kleszcza pojawia się niewielka wysypka oraz wypryski w różnych miejscach na skórze. Po wprowadzeniu przez bakterie toksyn do krwi pojawiają się kolejne objawy, takie jak bóle stawów i inne grypopodobne objawy. Wraz z postępem choroby występują bardziej złożone objawy neurologiczne, takie jak utrata pamięci, samoistne porażenie nerwu twarzowego, zmęczenie, bezsenność, drętwienie, niemiarowość rytmu serca, problemy ze wzrokiem oraz zapalenie opon mózgowych. Nie leczona borelioza może doprowadzić do utraty zdolności motorycznych i ostrych stanów neurologicznych.

Ocet jabłkowy jest ludowym lekiem stosowanym od setek lat. Wytwarza się go poddając fermentacji sok jabłkowy. Ocet ma działanie antyseptyczne i anty- biotyczne – zabija bakterie powodujące boreliozę. Jest również stosowany do leczenia kwaśnego refluksu, artretyzmu, cukrzycy i nadciśnienia krwi. (Uwaga: ocet jabłkowy może podrażniać wrzody żołądka i wywoływać zgagę).

Należy w miarę możliwości używać organicznego, nie filtrowanego octu jabłkowego, ponieważ taki ocet nie zawiera zwykle resztek pestycydów, którymi były opylane jabłka. Należy zmieszać trzy łyżeczki do herbaty octu jabłkowego z filiżanką wody (0,25 l). Woda powinna być w temperaturze pokojowej, można też użyć gorącej wody, co powoduje, że napój smakuje podobnie jak cierpka herbatka. Napój można osłodzić miodem. Pić przed posiłkami trzy razy dziennie.

(Źródła: Natural News, 17 marca 2010, http://www.naturalnews.com/028385_Lyme_disease_apple_cider_vinegar.html; http://healthnews.benabraham.com/html/wonderdrug_for_chronic_ailment.html)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u