Kuba zapobiega epidemii stosując homeopatię

Zgodnie z doniesieniem homeopatycznej konferencji w Hawanie na Kubie (patrz pełne doniesienie www.finlay.sld.cu/nosodes/en/ProgramaNOSODES2008Eng.pdf) w latach 2007- 2008 kubańskim badaczom medycznym udało się zapobiec przy pomocy homeopatii corocznemu wybuchowi krętkowicy w dwóch regionach liczących łącznie pięć milionów mieszkańców.
Stosując homeoprofilaktykę będącą homeopatycznym ekwiwalentem szczepionki, przygotowano i podano nosoda (w homeopatii odpowiednik szczepionki wytwarzany z zakażonych lub patologennych produktów) krętkowicy razem z ekstraktem kwiatowym Bacha jako środek przeciwko typowym mentalnym i emocjonalnym skutkom tej choroby.
Dawki wyżej wymienionych środków podano w ciągu miesiąca 5 milionom osób, co spowodowało ograniczenie występowania choroby do 10 przypadków, z których żaden nie był śmiertelny.
Wcześniej, wskutek konwencjonalnego leczenia szczepionką dochodziło do tysięcy infekcji, z których pewna część kończyła się śmiercią. Koszt szczepionki wynosił 2 miliony dolarów, natomiast homeopatycznego roztworu zaledwie 10 procent tej sumy.
(Źródło: http://avilian.co.uk/2009/01/cuba-prevents-annual-epidemic-among-5m-people-using-homeopathy/)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u