Wieloryb Białucha ratuje walczącą o życie kobietę podczas zawodów nurkowania

Białucha (wal biały) uratował tonącą kobietę podczas nurkowania, której nogi sparaliżował nagły skurcz.

Yang Yun brała udział w zawodach swobodnego nurkowania (na wstrzymanym oddechu) w Polar Land w Harbinie w północno-wschodnich Chinach, podczas których uczestnicy musieli opuścić się na dno basenu na głębokość siedmiu metrów i pozostać tam tak długo, jak się im tylko uda wytrzymać bez korzystania z aparatury do oddychania pod wodą.

Yun myślała, że umrze wśród białuch, które przebywały w tym samym co ona arktycznym basenie, kiedy starała się poruszyć nogami i wypłynąć na powierzchnię.

— Zaczęłam się dusić i opadać, i sądziłam, że zginę — powiedziała dziennikarzom — kiedy nagle poczułam niesamowitą siłę która pcha mnie ku powierzchni.

Tą „niesamowitą siłą” była Mila, białucha, która zauważyła kłopoty Yun i chwyciła swoją paszczą jej nogę, po czym wypchnęła ją ostrożnie na powierzchnię ku zdumieniu gapiów i podwodnego fotografa, któremu udało się utrwalić całe to zdarzenie na filmie.

— Mila zauważyła, co się dzieje, zanim się spostrzegliśmy — powiedział jeden z organizatorów. — Mila jest bardzo wrażliwym zwierzęciem, które z nami współpracuje. Myślę, że ta dziewczyna zawdzięcza jej życie.

(Źródło: Herald Sun, Melbourne, 30 lipca 2009, http://www.heraldsun.com.au/news/world/beluga-whale-carries-struggling-diver-to-surface/story-e6frf7lf-1225756241559)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u