Tajemnice starożytnych cywilizacji

Ośmiu najpoważniejszych ekspertów z zakresu historii, archeologii, astronomii, astrofizyki, antropologii i geologii omawiało w dniach 29-30 listopada 2008 roku w Hotelu Raffles w Dubaju nowe ważne odkrycia z zakresu starożytnej historii ludzkości. Po raz pierwszy konferencja na tak wysokim szczeblu odbywała się w świecie arabskim.

W ramach tematu „Tajemnice starożytnych cywilizacji” niektórzy uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Badań Starożytności powiadomili o dokonaniu nowych doniosłych odkryć w Egipcie i Południowej Ameryce, które wymagają rewizji obowiązującej historii.

Ta sponsorowana przez szejka Ah-meda bin Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, przewodniczącego Korporacji Zarządzenia Wydarzeniami Dubaju, konferencja przyciągnęła uwagę uniwersytetów, towarzystw naukowych i społeczności całego świata.

Jean-Paul Tarud-Kuborn, konsul handlowy Chile, powiedział, że prelegenci prezentowali znakomite materiały związane z naukowymi i archeologicznymi odkryciami, włącznie z najnowszymi ze Środkowego Wschodu, Europy, Azji, Afryki, Australii i obu Ameryk.

— Odkrycia dokonane w Ameryce Południowej lub Egipcie w rzeczywistości dotyczą nas wszystkich, ponieważ nasza przeszłość jest wspólna. Ważne jest, aby takie odbycia były ujawniane, ponieważ stanowi to dowód niewielkich rozmiarów naszego świata, nawet patrząc z perspektywy antropologicznej i kulturowej — oświadczył Tarud-Kuborn i dodał: — Ostatnio odkryto kilka mumii w Chile. W rezultacie datowania metodą radiowęglową okazało się, że są one starsze od najstarszych mumii egipskich.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się o ośmiu doskonale zachowanych mumiach, które niedawno znaleźli robotnicy prowadzący prace restauracyjne na północy Chile. Niektóre z nich mają 4500 lat.

Te mumie są szczątkami ludzi należących do kultury Chinchorro. która była jedną z pierwszych mumifikujących zwłoki. Doskonały stan, w jakim je znaleziono, dowodzi zaawansowanej techniki. Uważa się, że Chinchorrowie wymarli lub wyemigrowali w pierwszym wieku n.e.

W roku 2005 w czasie rozbiórki domu archeolodzy z Uniwersytetu Tarapaca (Chile) znaleźli 50 mumii datowanych na około 4000 rok p.n.e.

Archeolodzy i historycy uważali, że egipskie mumie są najstarsze, ale okazuje się, że trzeba będzie poprawić podręczniki historii.

Robert Bauval, badacz i egiptolog o międzynarodowej sławie, był jednym z głównych prelegentów konferencji. Robert Bauval przewrócił w połowie lat 1990. egiptologię do góry nogami, przedstawiając „Teorię Korelacji Oriona”, która głosi, że ustawienie trzech piramid na Płaskowyżu Gizy w Egipcie odwzorowuje trzy gwiazdy z pasa gwiazdozbioru Oriona.

Ujawniając najnowsze odkrycia dotyczące starożytnego Egiptu, Bauval powiedział, że egipski przewodnik wycieczek odkrył w grudniu 2007 roku na Saharze w Jebel AJ Owainat jaskinię ze świętymi tekstami faraonów, heliograficznymi znakami, rysunkami i skomplikowanymi astronomicznymi danymi.

— Jeśli chodzi o datowanie metodą radiowęglową, dowodzi ono obecności w tamtym miejscu człowieka sięgającej 7000 lat p.n.e. Teksty pokazują faraonów, którzy kiedyś tam mieszkali, przed przeniesieniem się nad brzeg Nilu—wyjaśnia Bauval. — Ostatnio odkryte grobowce, szczątki i dane astronomiczne dowodzą, że znane nam cywilizacje są znacznie starsze, niż sądzimy. Prehistoryczne, w pełni wykształcone, cywilizacje istniały. Obecna powszechnie przyjmowana data początków egipskiej cywilizacji to rok 3150 p.n.e., co zmusza do wniosku, że Egipcjanie rozwinęli swoją wyrafinowaną wiedzę w ciągu zaledwie 350 lat.

Zwolennicy alternatywnej teorii, tacy jak Robert Bauval, Graham Hancock i John Anthony West, sugerują, że wiedza Egipcjan nie była nowym osiągnięciem, ale spadkiem po znacznie starszej cywilizacji, być może platońskiej Atlantydzie.

W czasie konferencji wystąpił również profesor nadzwyczajny i geolog Robert M. Schoch, znany z tego, że według niego Wielki Sfinks w Gizie jest znacznie starszy, niż się powszechnie uważa. W roku 1991 Schoch powtórnie wyznaczył datę powstania słynnego monumentu na lata między 7000 a 5000 rokiem p.n.e., bazując na przekonaniu, że jego erozja jest głównie rezultatem działania wody, a nie wiatru i piasku.

Na konferencji zabrał głos również Michael A. Cremo, współautor głośnej książki Forbidden Archeolog? (Zakazana archeologia). Stał się on uznanym międzynarodowym ekspertem od nietypowych znalezisk archeologicznych z ekstremalnie starożytnego okresu ludzkości.

Zabrał na niej głos również John Major Jenkins, który od lat 1980. bada kulturę Majów i ich kosmologię. Zrelacjonował wyniki swoich archeoastronomicznych badań stanowisk Majów oraz daty kończącej ich kalendarz w dniu 21 grudnia 2012 roku.

(Źródło: Ahmed Shaaban, „Dubaj zamierza badać tajemnice starożytnych cywilizacji”, Kholeej Times, 11 listopada 2008, http://ancient-studies.org/)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u