Firma Baxter wyprodukowała skażone szczepionki, które miały na celu wywołanie pandemii

Czeskie gazety zadają pytanie, czy dostarczenie 18 krajom przez austriacki oddział amerykańskiej firmy Baxter International Inc. szczepionek skażonych zabójczym wirusem ptasiej grypy było częścią spisku, którego celem było wywołanie pandemii grypy.
Rutynowe w przypadku wytwórców szczepionek protokoły laboratoryjne sprawiają, że przypadkowe zmieszanie wirusowej broni biologicznej w postaci żywego wirusa z materiałem szczepionki jest wręcz niemożliwe.

Skażone wirusem H5N1 (ludzka forma ptasiej grypy) szczepionki przeciwko grypie firmy Baxter otrzymały laboratoria w Czechach, Niemczech i Słowenii. Powołując się na „tajemnicę handlową”, firma Baxter odmówiła początkowo ujawnienia, w jaki sposób szczepionki zostały skażone wirusem H5N1, ale przyciśnięta bardziej do muru stwierdziła, że partie czystego wirusa H5N1 wysłano przez przypadek.

Czescy dziennikarze prowadzą obecnie śledztwo, którego celem jest ustalenie, czy to skażenie było częścią rozmyślnego działania mającego na celu wywołanie pandemii, żeby firma Baxter mogła zarobić na sprzedaży szczepionek.

To, że firma Baxter zmieszała zabójcze wirusy H5N1 z mieszanką sezonowych wirusów H3N2, może być koronnym dowodem na taki scenariusz. Sam wirus H5N1 zabił setki ludzi, ale posiada ograniczone możliwości przenoszenia się drogą powietrzną. Kiedy jednak połączy się go z wirusami sezonowych gryp, które znacznie łatwiej przenoszą się tą drogą, efekt może być potężny w postaci łatwo rozprzestrzeniającej się superzabójczej broni biologicznej.

(Źródło: Prison Planet, 5 marca 2009, www.prisonplanet.com/accidental-contamination-of-vaccine-with-live-avian-flu-virus-virtually-impossible.html)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u