Japonia poddaje w wątpliwość relacje o zamachach z 11 września 2001 roku i wojnę z terroryzmem

Oświadczenia wygłoszone w japońskim parlamencie w styczniu 2008 roku transmitowane na żywo przez japońską telewizję kwestionują założenia i zasadność globalnej „wojny z terroryzmem”. Yukihisa Fujita, członek parlamentu z ramienia demokratów, stwierdził, że należy przeprowadzić dochodzenie w sprawie źródeł tej wojny, to jest wydarzeń z 11 września 2001 roku.

W czasie sesji parlamentarnego Komitetu Obrony i Spraw Zagranicznych poświęconej dyskusji nad sensem przedłużania japońskiego „antyterrorystycznego prawa”, które zobowiązuje Japonię do logistycznego wspierania sił koalicyjnych działających w Afganistanie, Fujita na wstępie oświadczył:

— Chciałbym pomówić o początku wojny z terroryzmem, którym były zamachy z 11 września 2001 roku… Kiedy mówimy o tym antyterrorystycznym prawie, powinniśmy zadać sobie pytanie, czym były zdarzenia z 11 września i co to jest terroryzm.
Następnie podkreślił:
— Jak dotąd rząd oświadczył jedynie, że wydaje mu się, iż dokonała tego Al- Kaida, ponieważ tak twierdzi prezydent Bush. Nie przedstawiono nam ani jednego prawdziwego dowodu świadczącego że to była właśnie Al-Kaida.

Fujita przypomniał także parlamentowi, że 11 września zginęło 24 obywateli Japonii, a mimo to rząd Japonii nigdy nie nakazał przeprowadzenia kryminalnego dochodzenia w tej sprawie.
— To zbrodnia, więc z całą pewnością takie dochodzenie należy przeprowadzić — zauważył.

Fujita równie usilnie dopytywał się o „nie ujawnione podejrzane informacje oraz wątpliwości, jakie mają w sprawie zamachów z 11 września ludzie na całym świecie…

Następnie zwrócił się do premiera Yasuo Fukudy:
— Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego pan premier uważa, że za zamachy z 11 września odpowiedzialni są talibowie… Musimy wrócić do początku, a nie ślepo polegać na wyjaśnieniach rządu Stanów Zjednoczonych i dostarczonych przezeń pośrednich informacjach… Musimy przyjrzeć się tym dowodom i zadać sobie pytanie, czym właściwie jest wojna z terroryzmem… Musimy zapytać, kim są prawdziwe ofiary tej wojny. Wydaje mi się, że jej ofiarami są obywatele świata…

(Źródła: Benjamin Fulford, Stenogram debaty japońskiego parlamentu w sprawie zamachów z 11 września, Rense.com i Rock Creek Free Press, 14 stycznia 2008)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u