Substancje odżywcze zawarte w zielonej herbacie leczą zaburzenia mózgu

Grudniowy numer Naturę Chemical Biolog zawiera opis badań ujawniających potężny wpływ zawartego w zielonej herbacie czynnika o nazwie EGCG (galusan epigalokatechiny), który zapobiega i leczy poważne dolegliwości mózgowe, takie jak choroby Alzheimera, Huntingtona i Parkinsona. Kiedy połączy się go z innym komponentem, wówczas elementy te eliminują proteinowe amyloidy, które uważa się za przyczynę tych chorób.

Płytki amyloidów to mocno sprasowane płytki proteinowe, które przedostają się do mózgu i zajmują miejsce w komórkach nerwowych. Czasami wręcz otaczają tkankę mózgową, wskutek czego komórki mózgowe tracą zaopatrzenie w tlen i zaczynają obumierać, co prowadzi do utraty pamięci i mowy, spadku zdolności motorycznych i ostatecznie do śmierci.

Naukowcy z Bostońskiego Biomedycznego Instytutu Badawczego i Uniwersytetu Pensylwanii odkryli, że dwa chemiczne związki, z których jeden zawarty jest w zielonej herbacie, są zdolne do rozerwania płytek amyloidów i przywrócenia normalnych funkcji komórek w próbkach przypominających to, co obserwuje się u pacjentów z zaburzeniami funkcji mózgu. Ich kombinacja okazała się efektywna w procesie likwidowania wszelkiego rodzaju amyloidów.

To badanie stanowi przełom, ponieważ po raz pierwszy przedstawia określony zestaw chemicznych ekstraktów, które niszczą z powodzeniem proteinowe amyloidy. Ze względu na dużą stabilność i niezwykłą złożoność amyloidów do tej pory nie było żadnych działających w praktyce roztworów zdolnych do powstrzymania ich zabójczego wpływu na układ nerwowy.

Naukowców zachęca fakt, że te składniki okazały się realnym sposobem leczenia poważnych degeneratywnych chorób mózgu i planują dalsze badania, które pomogą im wyjaśnić mechanizm ich działania.

Komentarz strażnika zdrowia, Mike’a Adamsa:
Teoria „amyloidowej płytki” jako przyczyny chorób mózgu jest w rzeczywistości zachodnią redukcjonistyczną mitologią, która preferuje fizyczne wyjaśnienia zwyradniających chorób. W rzeczywistości te amyloidowe płytki są jedynie symptomami ukrytej biochemicznej lub energetycznej nierównowagi. Kiedy udaje się skorygować te braki równowagi, płytki te znikają. Korygowanie owych braków równowagi obejmuje z oczywistych przyczyn radykalne zmiany diety oraz unikanie zapalnych, niszczących mózg chemikaliów zawartych w pokarmach, lekarstwach, produktach higieny osobistej i domowych środkach czystości.

Zielona herbata rzeczywiście pomaga w ochronie mózgu przed zwyradniającym działaniem, ponieważ pomaga w neutralizowaniu niebezpiecznych chemikaliów, zanim dotrą one do mózgu i spowodują tam rozległe szkody. Właśnie w ten sposób zielona herbata pomaga zapobiegać gromadzeniu się amyloidowych płytek, choć w rzeczy samej jest to wtórny efekt uboczny pierwotnych funkcji ochronnych zielonej herbaty.

Zielona herbata pomaga również w zapobieganiu rakowi piersi i prostaty. Jeśli komuś służy zielona herbata, to powinien spróbować jeszcze silniejszych superpokarmów, takich jak chlorella, niebieskozielone algi lub spirulina. Każdy z nich działa inaczej.

Nawiasem mówiąc, najnowsze badania dowodzą, że zielona herbata jest lekiem. Tymczasem Urząd ds. Żywności i Leków USA (FDA) upiera się przy swoim śmiesznym stanowisku, zgodnie z którym nie ma czegoś takiego jak ziołowy lek, ponieważ każde zioło, które ma pozytywny wpływ na ludzki organizm, jest de facto „nie zaaprobowanym lekiem”. Tak więc FDA upiera się przy poglądzie, że zielna herbata jest obojętna.

(Źródło: Mike Adams, „Green tea nutrients prevent and treat brain disorders”, 17 grudnia 2009, www.naturalnews.com/027757_green_tea_brain_function.html)


Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu za pomocą RSS 2.0 feed. Możesz leave a response, or trackback z Twojej własne strony.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

 
stat4u